Dary Froebla – co musisz o nich wiedzieć?

Każdy rodzic zastanawia się nad tym co zrobić, aby edukacja dzieci była dla nich bardziej interesująca, a co za tym idzie, żeby chętniej uczyły się nowych rzeczy. Jak wiadomo przerabianie zadań z podręczników jest żmudne i niekoniecznie musi być interesujące. Ponadto wypełnianie katt pracy jedna po drugiej w pewnym momencie staje się wyczerpujące i powoduje, że dziecko odczuwa zmęczenie i kolejno również zniechęcenie i znudzenie. Jak się jednak okazuje, rynek postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i zaproponować bardziej przystępną formę nauczania, którą są dary Froebel.

Dary Froebel – czym są i do czego służą?

Są to różnorodne drewniane zabawki, które zostały stworzone przez niemieckiego pedagoga Friedricha Froebla. Był on inicjatorem powstania ideologii nowoczesnego wychowywania przedszkolaków. Dary froebla to nic innego jak materiały dydaktyczne w postaci drewnianych klocków oraz mozaik, których celem jest nauka przez zabawę. Friedrich Froebel nazwał je darami, ponieważ żywo wierzył w to, że to przyroda, a także człowiek dostarczają dziecku produktów do zabawy. W związku z powyższym można śmiało rzec, że obdarowują dzieci, czyli po prostu wręczają im dary.

Dary Froebla gdzie kupić?

Wiele osób, które po raz pierwszy słyszą o darach froebla od razu zadają sobie pytanie – gdzie kupić dary froebla? Jak się jednak okazuje, nie jest to zbyt duży problem, ponieważ są one ogólnodostępnymi produktami. W związku z tym możemy je kupić zarówno na stronach aukcyjnych, jak i w sklepach dedykowanych edukacji dzieci. W związku z tym wystarczy, że w wyszukiwarkę internetową wpiszemy „dary froebla gdzie kupić” i automatycznie pojawi nam się wykaz miejsc, w których przedmiotowe dary otrzymamy. Ponadto istnieje również wiele stron internetowych, które szczegółowo opisują dary, a także informują jak prawidłowo bawić się nimi z dzieckiem, aby przynosiły one zamierzone efekty. Na wyżej wymienionych stronach również znajdziemy informacje na temat tego, gdzie takie dary można zakupić.

Zastosowanie darów Froebla w dziecięcej matematyce

Jak wiadomo matematyka to dziedzina nauki, która większości uczniów stwarza wiele problemów. Niestety system edukacyjny w szkołach nie zachęca do tego, aby praktykować jej naukę w związku z czym zdecydowana większość żaków po ukończeniu szkoły nie może posiąść się z radości, że więcej nie będą musieli uczyć się tego wymagającego i jakże skomplikowanego przedmiotu. Oczywiście przyczyną takiego podejścia jest kojarzenie matematyki jako przedmiotu, który jest trudny, niezrozumiały i dla wielu osób staje się zmorą życia szkolnego. Mniejszość nauczycieli ma niestety dar przekazywania wiedzy, co w przypadku matematyki jest absolutną podstawą do tego, aby stała się ona zrozumiała.

Jak się jednak okazuje istnieje możliwość, aby dziecko już od najmłodszych lat oswajać z matematyką, a tym samym pokazywać mu, że nie musi ona być wcale tak skomplikowana na jaką wygląda. W tym celu nieocenionymi atrybutami, które wspomogą naukę są właśnie dary froebla. Oczywistym jest, że to właśnie nauka przez zabawę daje lepszy efekt niż przesiadywanie godzinami nad niezrozumiałymi zadaniami. Zastosowanie darów froebla w dziecięcej matematyce pozwala na wykonywanie szeregu czynności, które dzieciom kojarzą się jedynie z zabawą, a tak naprawdę przekazują im ogrom wiedzy i pomagają w uporaniu się z wszelkiego rodzaju zagadnieniami matematycznymi, które mogą być przez nie opanowane już na etapie przedszkolnym. Dzięki darom dajemy możliwość naszym dzieciom na łatwe panowanie podstawowych zagadnień matematycznych.

Dary Froebla – co musisz o nich wiedzieć?
Oceń nasz wpis!