Jak przygotować partnera na wspólny poród?

Jak przygotować partnera na wspólny poród

Wspólny poród w ostatnich czasach stał się niezwykle popularny. Konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie swojego partnera do tak ważnego momentu w życiu.

Szkoła rodzenia

Podstawą jest tak naprawdę to, aby mężczyzna również uczestniczył w zajęciach w szkole rodzenia. Na nich jest w stanie dowiedzieć się, jak przebiega poród i jak sam powinien się zachowywać, aby wspierać, a nie denerwować swoją partnerkę. W takiej szkole organizowane są również praktyczne ćwiczenia, pokazywane symulacje i instrukcje, jak postąpić w określonej sytuacji.

Szkolenia online

Ponadto dobrze jest również zaproponować partnerowi wspólne oglądanie szkoleń online. Są one o tyle dobre, że na spokojnie można wszystko poczytać, obejrzeć filmiki i nauczyć się odpowiedniego postępowania. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiednie reakcje partnera pozwalają na szybki poród bez większego dyskomfortu zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.

Przewóz

Poród w szpitalu jest najbezpieczniejszą opcją. Do miejsca tego trzeba jednak w odpowiednio szybkim czasie dotrzeć. Dobrze jest dlatego też opracować dokładny plan, jak się zachowywać i postępować w momencie, kiedy poród już się zacznie. Podstawą jest sprawdzenie sprawności samochodu, którym będzie się jechało do szpitala. Nie może się okazać, że w trakcie drogi on się zepsuje. Ponadto dobrze jest również odwiedzić szpital, w którym poród będzie się odbywał, sprawdzić gdzie jest izba przyjęć, aby dokładnie wiedzieć, gdzie będzie trzeba iść.

Wyprawka

Mężczyzna musi zająć się również wyprawką dla dziecka. Do szpitala konieczne jest przywiezienie pieluchy, kocyka dla dziecka, a także ciuszków. Często szpitale wymagają przywiezienia również własnych pampersów dla maluszka. Oprócz spakowania rzeczy dla dziecka konieczne jest również spakowanie rzeczy dla mamy, które przydadzą się po porodzie. Podstawą jest koszula umożliwiająca swobodne karmienie, a także wszelkie kosmetyki i przybory konieczne do prawidłowego funkcjonowania. Taką torbę warto przygotować stosunkowo wcześniej, aby w momencie, jak zacznie się poród, mężczyzna mógł zabrać to wszystko od razu, ewentualnie dowieźć, jeżeli w stresie o tym zapomni.

Podsumowując, można powiedzieć, że przygotowanie partnera do wspólnego porodu nie jest niczym łatwym. Tylko ono pozwala na zachowanie spokoju w tak stresującej sytuacji. Jeżeli mężczyzna będzie wiedział, co go czeka i jak się zachować w określonych sytuacjach, to spełni swoją rolę najlepiej jak będzie potrafił i zapewni partnerce odpowiedni komfort.

Jak przygotować partnera na wspólny poród?
Oceń nasz wpis!