Czy warto iść do szkoły rodzenia?

Czy warto iść do szkoły rodzenia

Szkoła rodzenia jest miejscem, w którym przyszli rodzice mogą się przygotować nie tylko do porodu, ale również do odpowiedniego przyjęcia dziecka na świat. Istnieje bardzo wiele zalet uczęszczania do takiego miejsca.

Przygotowanie do porodu

Przede wszystkim bezpłatna szkoła rodzenia przygotowuje rodziców do porodu, pokazuje jak rozpoznać, że już się zaczął, jak radzić sobie z bólem w jego trakcie i jakie mogą być oznaki tego, że z dzieckiem jest coś nie tak. Pokazywany jest tam cały przebieg rodzenia, w tym najwygodniejsze pozycje, a także czynności, które musi wykonywać zarówno kobieta, jak i mężczyzna, aby wszystko poszło dobrze. W ten sposób rodzice są przygotowani na wszystko i wiedzą, jak się zachować.

Przygotowanie do opieki nad niemowlakiem

W szkole rodzenia pokazywane jest również, jak powinno się postępować z dzieckiem, które dopiero się urodziło. Są tam również ćwiczenia praktyczne pokazujące, jak powinno się trzymać małe dziecko, jak powinno się je kąpać, karmić, aby nie zrobić mu krzywdy. Nie wszyscy młodzi ludzie mają wsparcie swoich rodziców, którzy uczą, jak postępować z niemowlakiem. Szkoła rodzenia jest miejscem, gdzie można posiąść te wszystkie umiejętności.

Przygotowanie psychiczne

Bardzo ważne jest również to, że na zajęciach ze szkoły rodzenia kobieta jest również przygotowywana psychicznie do samego porodu, a także do pełnienia nowej roli w życiu. Wiele kobiet nie radzi sobie psychicznie już po urodzeniu dziecka, ponieważ nie wie, jak się nim zajmować, jak opiekować i postępować. Tym bardziej dzieje się tak, że zazwyczaj mężczyzna zwyczajnie musi wrócić do pracy i nie pomaga w takim stopniu przy opiece, jak kobieta by chciała. Nie każdy jest w stanie sobie poradzić z siedzeniem w domu i opiekowaniem się dzieckiem, które cały czas płacze, szczególnie jeżeli kobieta do tej pory normalnie pracowała i zajmowała się nie tylko domem, ale również swoją karierą. Zamknięcie nagle w czterech ścianach może się okazać niezwykle trudne i nie do zniesienia.

Internetowa szkoła rodzenia

Jeżeli ktoś nie ma czasu na uczęszczanie do stacjonarnej szkoły rodzenia, to wyjściem w tej sytuacji jest internetowa szkoła rodzenia. Co prawda nie ma tam żadnych zajęć praktycznych, jednak można dowiedzieć się podstawowych rzeczy o niemowlaku i porodzie. Przedstawiane jest tam również, jak powinno trzymać się niemowlaka, kiedy i jakimi produktami karmić, a także co może być oznaką tego, że jest coś z nim nie tak. Zaletą takiego sposobu jest to, że nie trzeba wychodzić z domu.

Czy warto iść do szkoły rodzenia?
5 (100%) 1 vote